deski  Jest 20 produktów.

Deska Snowboardowa to podstawowy i najbardziej istotny element wyposażenia każdego snowboardzisty. Najczęściej deski wytwarzane są z drewna laminowanego włóknem szklanym. Deski posiadają tzw. “Nose” ( nos – przód deski ) i “Tail” (ogon – tył deski ).Nose jest lekko zakrzywiony od frontu do gory dzięki czemu deska nie zakopuje się w śniegu. Tail deski w...

Deska Snowboardowa to podstawowy i najbardziej istotny element wyposażenia każdego snowboardzisty. Najczęściej deski wytwarzane są z drewna laminowanego włóknem szklanym. Deski posiadają tzw. “Nose” ( nos – przód deski ) i “Tail” (ogon – tył deski ).Nose jest lekko zakrzywiony od frontu do gory dzięki czemu deska nie zakopuje się w śniegu. Tail deski w modelach do jazdy freestyle może być identyczny symetrycznie jak Nose tzw “Twin Tip”. Możemy wówczas jeździć identycznie na obydwie nogi ( switch ). Ślizg, czyli powierzchnia deski stykająca się ze śniegiem, jest pokryty tworzywem sztucznym, które pozwalają na wchłanianie smarów zmniejszających tarcie. Krawędzie deski powinny być ostre w zależności od typu jazdy lub przytępione do jazdy na poręczach itp ( jibbing). Długość deski również dobierana jest względem stylu jazdy jaki preferujemy - dłuższe deski wybieramy do jazdy szybkiej, stabilnej, w puchu; krótsze deski używane są do jazdy w snow-parku, na przeszkodach streetowych, również dla początkujących ponieważ łatwiej nimi manewrować. Szerokość desek jest różna w zależności od długości i przeznaczenia deski, a w przypadku dużego rozmiaru buta można wybrać deskę w wersji Wide tzn. szerszą od regularnej.Sidecut – jest to kształt bocznych powierzchni natarcia, patrząc na deskę z góry nie jest to linia prosta lecz specjalnie zaprojektowana krzywa oparta na fragmentach elipsy połączonych łukami parabolicznymi. Szeroko rozumiany „Flex” - to giętkość deski wpływająca na łatwość prowadzenia. Deski bardziej twarde są szybsze i stabilniejsze, deski bardziej giętkie łatwiej się prowadzą i używa się ich do jazdy freestylowej. Flex deski zwykle dobierany jest do stylu jazdy i wagi snowboardzisty. Początkujący snowboardziści wybierają przeważnie deski z miękkim flexem. Przy wyborze deski snowboardowej należy zwrócić uwagę na to do czego i dla kogo deska jest przeznaczona, jaką ma charakterystykę, czy spełni Twoje wszystkie oczekiwania i pozwoli na szybki progres. Oferujemy deski damskie oraz męskie w różnorodnej kolorystyce i ciekawym designie gwarantujące dobrą wytrzymałość i bezpieczną jazdę prosto od cenionych w świecie snowboardingu marek tj. BATALEON, LOBSTER, CAPITA, JONES, YES, SLASH i innych. Dostępne w naszym sklepie deski snowboardowe sprawdzają się zarówno dla początkujących jak i doświadczonych snowboardzistów. Nasz sklep gwarantuje wysoką jakość w najlepszej cenie.

Znajdziecie u nas deski w technologii “Tripple Base Technology” (TBT) ,

 

Dzięki wieloletnim testom powstał opatentowany przez firmę „nie płaski” ślizg – TRIPLE BASE TECHNOLOGY, system, który pokochało już tysiące snowboardzistów na całym świecie.

Technologia Triple Base dzieli nose i tail  na 3 sekcje. Lewy bok do jazdy w lewo, środek do jazdy prosto, a prawy bok do jazdy w prawo.

Uniesione krawędzie powodują szybsze wejście w zakręt z mniejszym wysiłkiem. Uniesienie krawędzi zaczyna się od wiązań by osiągnąć maksimum w najszerszym miejscu deski, pozostawi jąć pełną kontrolę pod twoimi stopami

Kiedy wchodzisz w skręt przyczepność jest utrzymywana na całej krawędzi efektywnej tak jak w tradycyjnej desce.

Uniesione krawędzie sprawiają, że deska staje się bardziej wybaczająca kiedy jedziesz prosto, ale w każdym momencie możesz użyć krawędzi kiedy tego potrzebujesz

Ponieważ deska jest płaska pomiędzy wiązaniami z pełnym camberem na jej środku, zachowuje pełną kontrolę deski camberowej. 

Uniesione krawędzie zapewniają swawolę, wybaczanie i łatwość pokonywania puchu

TBT daje zarówno camber po środku deski jak i rocker od wiązań do końców deski. Dzięki temu można korzystać z zalet obydwu systemów. 

Krawędź jest uniesiona pod gładko rosnącym kątem na obszarze nose i tail tworząc, bardzo zabawny i wyrozumiały ślizg. To w połączeniu z pełnym camberem, daje Ci więcej popa w swoich Ollies. Kiedy stoisz na desce tworzy się rocker na krawędzi, przez uniesione boki deski, ale camber jest w rdzeniu. Jadąc na krawędzi, kontakt jest na całej krawędzi efektywnej dzięki czemu zakręty możemy pokonywać płynnie. Camber jest cały czas gotowy do szybkiej zmiany z krawędzi do krawędzi, wspomagany przez podniesioną krawędź boczną.

Więcej